English
اطلاعات تماس
 
تلفن: 36579430-051
نمابر: 36579430-051
آدرس دبیرخانه: خراسان رضوی، مشهد، بزرگراه آسیایی، روبروی بیمارستان رضوی، بیمارستان و پلی کلینیک تخصصی دانشکده دامپزشکی، انجمن جراحی دامپزشکی ایران
پست الکترونیکی: info.ivsa@gmail.com
کد پستی: 9187195786
مشاهده خبر
در حاشیه اولین همایش منطقه ای آسایش و لنگش گاو شیری از پرفسور ایرج نوروزیان تقدیر به عمل آمد.

 

 

 

 

 

مراسم گرامیداشت مقام استادی آقای دکتر نوروزیان در تالار رستگار دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران برگزار گردید.

 

 

این مراسم به دعوت انجمن جراحی دامپزشکی ایران در بعد از ظهر سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه جاری در حاشیه برگزاری اولین همایش منطقه ای آسایش و لنگش گاو شیری برگزار شد.
روسای سازمان دامپزشکی کل کشور (آقای دکتر خلج)ِ، سازمان نظام دامپزشکی کل کشور (آقای دکتر صفری)، جامعه دامپزشکان ایران (آقای دکتر محبی)، دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران (آقای دکتر وجگانی)، فدراسیون چوگان ایران (خانم دکتر وکیل گیلانی) و انجمن جراحی دامپزشکی ایران (آقای دکتر محمدنیا) در کنار اساتید بازنشسته دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران و همچنین اساتید بخش جراحی و رادیولوژی دانشکده دامپزشکی و جمعی از مهمانان ایرانی و خارجی همایش در این مراسم با شکوه شرکت کردند.
مراسم با خوش آمد گویی آقای دکتر احمدرضا محمدنیا رئیس انجمن جراحی دامپزشکی ایران آغاز شد. بنابر آنچه آمد آقای دکتر نوروزیان در سال ۱۳۴۹ از دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران دانش آموخته شدند و تا کنون ۴۶ سال است که در حرفه دامپزشکی مشغول به انجام خدمات موثر و کار آمد هستند. به همت آقای دکتر نوروزیان به همراه جمعی از دیگر اساتید بخش جراحی اولین همایش جراحی و رادیولوژی دامپزشکی در سال ۱۳۷۸ در دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران  برگزار شد که شاید بتوان آن را اولین گام های تشکیل انجمن جراحی دامپزشکی ایران دانست این همایش در سال های بعد در دانشگاه های شیراز ارومیه اهواز و شهرکرد ادامه پیدا کرد که با توجه به ثبت رسمی انجمن جراحی در سال ۱۳۸۳ در کمیسیون انجمن های علمی وزارت علوم تحقیقات و فناوری انتخابات آن در سال ۱۳۸۴ در حاشیه اولین همایش بین المللی جراحی دامپزشکی در شهرکرد برگزار شد و اولین هیات مدیره به ریاست آقای دکتر دهقانی و نیابت دکتر محمدنیا و خزانه داری دکتر قمصری و عضویت آقایان دکتر علومی و دکتر ادیب هاشمی در هیات مدیره آغاز به کار کرد که در هیات های مدیره بعدی به ریاست دکتر احمدرضا محمدنیا علاوه بر بزرگان نام برده شده آقایان دکتر صراف زاده، دکتر دهقان، دکتر ملازم به عنوان اعضای اصلی هیات مدیره مشغول به کار بوده اند. تا کنون انجمن جراحی توانسته است به بالاترین رتبه (A) در این کمیسیون دست یابد و یازده همایش ملی چهار همایش بین المللی یک همایش منطقه ای یک مجله علمی پژوهشی یک مجله علمی ترویجی و یک خبرنامه را در کارنامه خود داشته باشد.
بدون تردید نقش آقای دکتر نوروزیان در دست یابی به همه این رخدادها کاملا موثر و پررنگ بوده و همراهی و استادی ایشان در هر یک از این یافته ها کمک موثری در ایجاد  تثبیت این پدیده ها داشته است.

 

 

آقای دکتر وجگانی رییس دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران، حضور شرکت کنندگان در مراسم را خوش آمد گفتند و کلیاتی ازمقام استاد و جایگاه ارزنده آقای دکتر نورزیان ارائه نمودند. مراسم با سخنان آقای دکتر شریفی معاون محترم پژوهشی دانشکده دامپزشکی که نقش موثری درهماهنگی های این مراسم ایفا نموده بودند ادامه یافت. ایشان با مروری ارزشمند بر جایگاه و نیازهای پژوهشی موجود بر تلاش بی وقفه در جهت نیل به اهداف بلند پژوهشی تاکید فرمودند.
مراسم با قطعاتی از موسیقی ادامه پیدا کرد که شور و نشاط ویژه ای به این مراسم می داد. حضور اساتید بازنشسته دانشگاه تهران از جمله برخی از اساتید آقای دکتر نوروزیان مانندآقای دکتر تاج بخش آقای دکتر اطمینانی و آقای دکتر نادعلیان به همراه هم دوره ای های آقای دکتر مانند آقای دکتر کیایی  و سایر دانش آموختگان همان محدوده زمانی جوی ارزشمند ایجاد کرده بود و هر از چند گاهی ارائه گوشه ای از خاطرات و یادی از گذشته ها بر محتوی مجموعه می افزود.
مسئولین کشوری با نگاه مثبت خود به مقام استاد، به حق حضوری ارزشمند در بین جمع اساتید یافتند و انجمن جراحی صمیمانه از همه این بزرگان برای پذیرش دعوت و حضور در جمع سپاسگزار است. بویژه ارایه سخنانی ارزشمند توسط هر یک از این بزرگان که بیشتر در محدوده سخنان معنوی در تکریم استاد و ارزش های معنوی آقای دکتر نوروزیان بود خود جلایی ویژه به این مراسم داد.
در حاشیه مراسم حضور بزرگانی همچون ریاست محترم فدراسیون چوگان کشور (سرکارخانم دکتر وکیل گیلانی) و نماینده بخش خصوصی (آقای دکتر آجیل چی) نیز خود جالب توجه بود.
در این جلسه به راحتی می توانستیم حداقل چهار نسل از دامپزشکان را شاهد باشیم.
•     اساتید دکتر نوروزیان مانند آقایان دکتر اطمینانی، دکتر تاج بخش و دکتر نادعلیان.
•    آقای دکتر نوروزیان و هم دوره ای های ایشان.
•    شاگردهای دکتر نوروزیان که به نمایندگی از اینها آقای دکتر قمصری ادای مطلب نموده و سخنان ارزشمندی ارایه نمودند.
•    شاگردان نسل دوم آقای دکتر نوروزیان مانند خانم دکتر وکیل گیلانی

قرار گیری چهار نسل از دامپزشکان در این مجموعه را به فال نیک می گیریم و این مهم را افتخاری بزرگ برای انجمن جراحی دامپزشکی ایران می دانیم . سخنان ارزشمند دکتر تاج بخش همچون همیشه در کنار طنز تامل برانگیز آقای دکتر کیایی همه را وادار به تفکر نموده بود و در نهایت مراسم تقدیر از ایشان با حضور بزرگان و دادن لوح ها و یادبودهای مختلف ادامه پیدا کرد.

 

 

در نهایت احساسی ترین قسمت جلسه که سخنان آقای دکتر نوروزیان بود آغاز شد. ایشان تشکر ویژه از مقام استاد نمودند و تمامی داشته های خود را حاصل زحمات اساتید خود دانستند و با یاد و نام آقای دکتر حکمتی و اساتید حاضر در جمع به سخنان خود ادامه دادند. همچنین از همراهی های بین المللی که همیشه با ایشان شده و درس های فراوانی گرفته و در کشور خود به اجرا گذاشته اند، بسیار سپاسگزاری کردند. سخنان توام با احساسات فراوان آقای دکتر نوروزیان و اشک هایی که بر چشم بسیاری از دیگر شرکت کنندگان نیز نشسته بود در تقدیر از بزرگترین معلم زندگی ایشان یعنی مادرشان نشست را به اوج رساند و حضور گرم برخی از اعضای فامیل آقای دکتر این گرمی را مضاعف نمود. 
امید است این سنت حسنه به شکلی نهادینه در کشور اجرا گردد تا بتوانیم حداقلی از دین خود را بر تلاش های اساتید برجسته این کشور ادا کرده باشیم.


انجمن جراحی دامپزشکی ایران


 

تاریخ انتشار: 1395/03/04 - 13:12
شناسنامه انجمن

نام موسسه:

انجمن جراحی دامپزشکی ایران

سال تاسیس:

1383/4/24

شماره ثبت:

18485

سال ثبت:

1384/5/12

شناسه ملی:

10100631898

اعضای اصلی هیئت مدیره:

 

دکتر احمدرضا محمدنیا، دکتر محمدمهدی علومی، دکتر سیدمهدی قمصری، دکتر محمدمهدی دهقان، دکتر محمد ملازم

اعضای علی البدل:

 دکتر علیرضا رعایت جهرمی، دکتر کامران سرداری

بازرس اصلی:

دکتر محمد ابرکار

بازرس علی البدل:

دکتر محمد هاشمی اصل

شماره حساب:

126704089

شماره کارت:

5859837000659694

 

به روز رسانی 1398/9/10